Ułatwienia dostępu

Update cookies preferences
Skip to main content

Informacje o usługach e-paczka

W związku z wejściem w życie, w dniu 1 lipca 2015r., nowelizacji Kodeksu karnego wykonawczego wprowadzonej ustawą o zmianie ustawy – kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, informujemy, co następuje. „Skazany ma prawo otrzymać raz w miesiącu paczkę żywnościową, w skład której wchodzą artykuły żywnościowe lub wyroby tytoniowe zakupione za pośrednictwem zakładu karnego. Skazany otrzymuje paczkę żywnościową po złożeniu zamówienia na piśmie oraz po pokryciu kosztów przygotowania paczki. Zamówienie może też być złożone przez osobę najbliższą.”

Paczka realizowana poprzez formularze E-Paczka
 1. Przejdź na stronę internetową: e-paczka.org/formularze
 2. Wybierz odpowiednią jednostkę penitencjarną, w której znajduje się osadzony.
 3. Pobierz i uzupełnij formularz w odpowiednie dane oraz produkty które mają się znaleźć w paczce użyj do tego celu listy produktów dostępnych  w sprzedaży, która zawiera cenę brutto oraz gramaturę towarów.
 4. Wykonaj zapłatę za paczkę przelewem bankowym lub przekazem pocztowym. Środki pieniężne należy wpłacać na podany na formularzu zamówienia nr konta. W tytule przelewu podaj nazwisko, imię i imię ojca osadzonej/osadzonego oraz jednostkę penitencjarną której przebywa, np. Jan Nowak s. Stanisława, AŚ Białołęka.
 5. Prześlij formularz zamówienia wraz z dowodem wpłaty za pośrednictewm email, wysyłając na adres podany w formularzu zamówienia (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub wysłać drogą pocztową na adres jednostki  z dopiskiem „Kantyna”.
 6. Kantyna po otrzymaniu formularza, zapłaty oraz ustaleniu uprawnienia sporządzi paczkę i przekażę ją dla osadzonego.
Paczka realizowana przez kantynę - podczas widzeń
 1. Pobierz formularz zamówienia od pracownika kantyny.
 2. Uzupełnij formularz w odpowiednie dane oraz produkty które mają się znaleźć w paczce użyj do tego celu listy produktów która zawiera cenę brutto oraz gramaturę towarów  i jest ogólnie dostępna na sali widzeń.
 3. Wypełniony formularz złóż  u pracownika kantyny oraz zapłać za towary. Otrzymasz dowód zapłaty za paczkę.
 4. Kantyna po otrzymaniu formularza, zapłaty oraz ustaleniu uprawnienia sporządzi paczkę i przekażę ją dla osadzonego.
Paczka realizowana ze środków
będących do dyspozycji osadzonego
 1. Pobierz formularz zamówienia od pracownika kantyny.
 2. Uzupełnij formularz w odpowiednie dane oraz produkty które mają się znaleźć w paczce użyj do tego celu listy produktów która zawiera cenę brutto oraz gramaturę towarów  i jest ogólnie dostępna na sali widzeń.
 3. Wypełniony formularz złóż  u pracownika kantyny oraz zleć przelanie środków pieniężnych z konta depozytowego.
 4. Kantyna po otrzymaniu formularza, zapłaty oraz ustaleniu uprawnienia sporządzi paczkę i przekażę ją dla osadzonego.
Paczka realizowana przez sklep od paczki do paczki pl
 1. Sklep internetowy Od paczki do paczki pl funkcjonuje tylko dla jednostek penitencjarnych: AŚ Warszawa Białołęka, OZ Bemowo, ZK Warszawa Białołęka, OZ Popowo, AŚ Warszawa Grochów, AŚ Warszawa Służewiec, OZ Grodzisk Mazowiecki, ZK Sieradz, OZ Męcka Wola.
 2. Przejdź na stronę internetową: www.odpaczkidopaczki.pl 
 3. Wybierz zakładkę Zaloguj się lub zarejestruj
 4. Zaloguj się lub zarejestruj korzystając z formularza rejstracji
 5. Postępuj zgodnie z komunikatami sklepu odpaczkidopaczki.pl wyświetlającymi się na ekranie
 6. Skąpletuj odpowiedni rodzaj paczki
 7. Zapłać za pośrednictwem Tpay
 8. Kantyna po otrzymaniu opłaconego zamówienia oraz ustaleniu uprawnienia sporządzi paczkę i przekażę ją dla osadzonego.
Zwroty za paczki

Operatorem marki E-paczka.org jest Polska Grupa SW (PGSW). Środki pieniężne wpłacone na zakup paczki żywnościowej, która nie może być zrealizowana z powodów niezależnych od PGSW (tj. wyjście na wolność, transport, brak uprawnień i inne), przekazywane są niezwłocznie przez PGSW osobie, która paczkę opłaciła (w kwocie pomniejszonej o koszt przelewu lub przekazu pocztowego).

Warunki, terminy

Ważne informacje:

 1. Od dnia 1 lipca 2015r. skazany będzie mógł otrzymać raz w miesiącu paczkę żywnościową (art. żywnościowe lub wyr. tytoniowe).
 2. Paczki nadawane osobiście lub za pośrednictwem  placówki pocztowej lub firmy kurierskiej nie będą przyjmowane.
 3. Paczka żywnościowa nie może przekroczyć wagi 6kg.
 4. Czas dostarczenia paczki żywnościowej od dnia złożenia zamówienia wraz z dowodem wpłaty nie powinien przekroczyć  5 dni roboczych.